نحوه برخورد با افراد درون گرا

نحوه برخورد با افراد درون گرا

شخصیت افراد شامل درونگرا بودن یا برون گرا بودن بخش مهمی از وجودشان را تشکیل می‌دهد به همین خاطر مهم است که درباره جزئیات شخصیت همدیگر آگاه باشیم.

به ویژه زمانی که در یک رابطه عاطفی هستید داشتن اطلاعاتی در این زمینه کمک می‌کند تا بهتر با همسر یا شریک عاطفی‌تان ارتباط برقرار کنید.

دوستی و زندگی با این آدم ها فوت و فن خودش را دارد. ما این قلق ها را با شما در میان می گذاریم.

نه خجالتی است و نه منزوی. فردی که به اندازه شما در رفتارهایش احساسات را به نمایش نمیگذارد و هیجان هایش را خرج نمی کند، در گروه درونگراها جای دارد. نه برای عوض کردنش تلاش کنید و نه او را به خاطر خنثی به نظر رسیدنش از چرخه روابط حذف کنید. برای برونگرا های پرسروصدا و اجتماعی، شکستن یخ رابطه با یک درونگرا آسان نیست. اما اگر فرد مقابل تان واقعا برای تان ارزشمند باشد، می توانید چنین زحمتی را به خود بدهید و با کمک یک سری تکنیک رابطه ای ایده آل و ماندگار را بسازید.

نظریه برونگرایی، درونگرایی یونگ

کارل گوستاو یونگ یک روانشناس سوئیسی است که با تجزیه و تحلیل واکنش افراد و رفتارهایشان، آنها را به دسته کلی درونگرا و برونگرا تقسیم‌بندی می‌کند.

اما برونگرایی و درونگرایی افراد یک توصیف ناقص از تیپ شخصیتی افراد ارائه می‌دهد. در حالی که جزئیات رفتاری و گرایش‌ها میتواند این نقص را بپوشاند

آیا همسرتان و یا خودتان درونگرا هستید؟ یا شاید اصلا نمی دانید معنای درون گرا چیست؟ شاید یک فرد واقعا بی دست و پا را تصور می کنید که خجالتی است و دوست ندارد با دیگران صحبت کند که کاملا در اشتباه هستید.

راه و روش رفتار با افراد درون گرا

.  فکر نکنید درونگرایان یا برونگرایان بر یکدیگر برتری دارند

هیچ نوع شخصیتی بهتر یا بدتر از دیگری نیست. در زمان کنونی ظاهرا ویژگی‌های درونگرایانه را بیشتر ستایش می‌کنند، چون درحال‌حاضر افراد با زحمت از نردبان مشارکت بالا می‌روند و در بسیاری از مکان‌ها، اعلام حضور شخص با صدای بلند و عرضه‌ی مهارت‌های فردی به جهان، بخشی ضروری از موفقیت در مشاغل رقابتی و حوزه‌های فروش محسوب می‌شود.

۲٫توجه داشته باشید که افراد هر دو جنبه‌ی درونگرایی و برونگرایی را در شخصیت خود دارند

بااین‌حال چیزی که معمولا اتفاق می‌افتد، این است که بعضی افراد بیشتر برونگرا هستند و برخی دیگر درونگرایی بیشتری دارند و عده‌ای دارای «انعطاف مرکزی»اند، یعنی تقریبا هر دو ویژگی در آنها برابر است.

 ۳٫با توجه و علاقه گوش کنید.

افراد درونگرا دوست دارند بدانند که صدایشان شنیده می‌شود، اما تقلا نمی‌کنند که مطمئن شوند شما گوش می‌دهید. اگر احساس کنند علاقه‌ای به ارتباط و گوش‌کردنِ واقعی ندارید، ساکت می‌شوند و از ادامه‌ی صحبت بازمی‌مانند. ممکن است در حین ارتباط با فردی، سریع به‌سراغ فرد دیگری بروید و با او صحبت کنید؛ شاید این موضوع برای‌تان اهمیتی نداشته باشد، اما اگر می‌خواهید ارتباطی واقعی با فردی درونگرا برقرار کنید، باید تلاش کنید ارتباط درستی بسازید و به‌راستی گوش کنید.

۴٫به افراد درونگرا فضا بدهید

همان‌طور که قبل‌تر توضیح داده شد، برخلاف افراد برونگرا، وقتی مردم برای مدتی طولانی در اطراف فردی درونگرا باشند، از انرژی وی کاسته می‌شود. پس احساس بدی نداشته باشید که دوست درونگرایتان نمی‌خواهد ۷ روز هفته و ۲۴ساعته با شما بگردد. این مسئله شخصی نیست، بلکه برای حال خوب و نشاط وی ضروری است.

۵٫روی نقاط قوت فرد درونگرا کار کنید

درباره‌ی افراد درونگرا نگرش‌های منفی بسیاری وجود دارد. بااین‌حال شخصیت‌های درونگرا توانایی‌های شگفت‌انگیزی دارند که دارای مزیت‌های زیادی است. درعین‌حال این اگر از این توانایی‌ها به‌خوبی استفاده نشود، رشد نمی‌کنند. بعضی نقاط قوت درونگرایان عبارت‌اند از:

  • محتاط‌بودن، مخالفت با ریسک، و متفکر بودن
  • نوشتن با فصاحت و رسایی
  • تفکر تحلیلی
  • آرام‌ماندن در طول بحران‌ها (مگر اینکه از توانشان خارج باشد) و نیز نشان‌دادن آرامش و صلح درونی
  • وظیفه‌شناسی و عملکرد قوی در کارهای نیازمند تمرکز
  • شنونده‌هایی عالی و مشاورانی دقیق
  • مستقل‌بودن
  • سرسخت و مصمم‌بودن، علاقه‌مندی به دیدگاه‌های بلندمدت
  • همدل، دارای رفتاری دیپلمات‌گونه و علاقه‌مند به مصالحه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۴۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *