راه کارهای طلایی برای شاد بودن در طول روز

راه کارهای طلایی برای شاد بودن در طول روز

اگر ميخواهيم  قدم های بزرگ به سوي كاميابي برداريم، بايد تغييرات اساسي در خودمان به وجود آوريم چرا كه خوشبختي و كاميابي در كنار ما و در درون ماست. نيازي نيست كه خوشبختي را در آسمان ها بجوييم فقط كافي است در درون و ذهن مان احساس كاميابي و رضايت كنيم، مطمئن باشيد همين كافي است.

دست يافتن به احساس خوشبختي و رضايت، پاياني جز آرامش و شادي در بر نخواهد داشت. اگر چه در اين مسير دشواري هايي وجود دارد اما ثمره آن كاميابي خواهد بود.

شاید از آن دست افرادی هستید که هر روز از خود می‌پرسید چه کاری انجام دهید تا زندگی‌تان روند خوبی داشته باشد و حال و کیفیت زندگی‌تان بهتر شود. شاید هم در دوره‌های زیادی شرکت کرده‌ و کتب و مقالات زیادی خوانده‌اید که همه‌ی آنها شبیه هم هستند. آیا می‌دانید در آغوش گرفتن عزیزان یکی از راه‌های ایجاد شادی و خوشحالی است؟ آیا می‌دانید تصمیم گیری باعث آرامش خاطرتان می‌شود؟ می‌خواهید بدانید چطور حضور افکار منفی را در خود کاهش دهید؟ آیا کمال‌گرا بودن خوب است؟ چرا نباید احساسات را سرکوب کنیم؟ پاسخ‌های خود را در این مقاله علمی می‌یابید و راهکارهایی ساده و ارزشمند دریافت می‌کنید که می‌توانید آنها را با دوستان و عزیزان‌تان سهیم شوید. پس ببینیم که چگونه شاد باشیم.

چگونه شاد و خوشبخت زندگی کنیم؟

 ورزش کنید

مطالعات نشان داده که تمرینات ورزشی نه تنها برای تناسب اندام مفید هستند بلکه باعث آزاد شدن اندورفین در بدن می شوند که می تواند باعث تغییر خلق و خوی شما شده و شما را شادتر و سرحال تر می کند.

کار مفیدی انجام دهید: برای ارزش ها یا علاقه مندی هایتان قدم بردارید. مثلا برای مدرسه تان یک کار مفید انجام دهید یا به حیوانات بی پناهی که به آنها علاقه دارید کمک کنید. این کار احساس خوبی به شما می دهد و به شادتر بودن تان کمک می کند.

کارهای عقب افتاده را سر و سامان بدهید: اگر حجم زیادی از کارها و مشغله هایتان روی هم جمع شده و شما را عاصی می کند برای آن ها قدمی بردارید و به فکر سر و سامان دادن به آن ها باشید. بعد از اینکه حتی بخش کوچکی از کارها مرتب شدند حس بهتری خواهید داشت.

مقایسه خودتان با دیگران را کنار بگذارید: مردم عادت دارند خودشان را با دیگران و زندگی شان را با زندگی افراد دیگر مقایسه کنند. این روند احساس خوبی به شما نمی دهد چرا که قطعا دیگران بهترین های خود را برای نمایش دادن کنار می گذارند. پس باطن زندگیتان را با ظاهر زندگی دیگران قیاس نکنید.

 

 افزایش میزان رضایت از زندگی

  1. یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید. این موضوع بسیار مهمی است. اگر در این راه موفق شوید، نشان می‌دهد خودتان را همانطور که واقعا هستید، قبول کرده‌اید. این رضایت می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.
  2.     جلو آینه بایستید و عشقتان را به خودتان ابراز کنید. مثلا می‌توانید بگویید من عاشق کسی هستم که در آینه می‌بینم و هیچ‌چیزی نمی‌تواند آن را تغییر دهد.
  3.     در لحظات سخت، با خودتان طوری رفتار کنید که با بهترین دوستتان رفتار می‌کنید. هرچیزی که به بهترین دوستتان می‌گویید به خودتان بگویید.
  4.     ۴٫ وقتی اشتباه می‌کنید، خودتان را ببخشید و طوری با خودتان رفتار کنید که در چنین شرایطی با دوستتان رفتار می‌کنید. روی اشتباه توقف نکنید اما متعهد باشید که در آینده، بهتر عمل کنید.

لبخند بزنید تا زندگی زیبایی داشته باشید

برخی از روانشناسان می‌گویند حتی لبخند تصنعی نیز می‌تواند احساس خوبی را انتقال دهد. با لبخند زدن ماهیچه‌های صورت منقبض می‌شوند و رگ‌های خون باز شده و اکسیژن رسانی صورت می‌گیرد همچنین لبخند باعث افزایش میزان اندورفین خون می‌شود که خوشبینی فرد را بیشتر می‌کند. بدون شک صحبت با فردی بشاش و خنده رو باعث می‌شود ما هم شاد باشیم و حس شادی بیشتری را نسبت به یک فرد عبوس و غمگین منتقل می‌کند.

تمرکز را بر روی اتفاقات مثبت پیرامونتان بگذارید

اگر وقتتان را بیشتر بر روی آهنگ‌های غمگین، حوادث و اتفاقات بد بگذارید اکثر اوقات حس خوبی ندارید. به جای تمرکز بر این موارد بر اتفاقات هیجان انگیز و زیبا تمرکز کنید. افرادی را که دوست دارید بیشتر ببینید و در کنارشان از زندگی لذت ببرید. برای داشتن زندگی زیبا باید بتوانید افکاری منفی را از خود دور کنید و افکار مثبت و انرژی بخش جایگزین آن کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۴۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *