در جستجوی کلید آرامش آنرا در دستان خودم یافتم (قسمت اول)

در جستجوی کلید آرامش آنرا در دستان خودم یافتم (قسمت اول)

این مطلب اشاره به این دارد که اگرچه بیشتر روزهای زندگی با وجود تلاش بسیار ،به دنبال چشیدن طعم شیرین آرامش و شادی هستیم ولی گاهی اوقات که دلشوره و اضطراب جانمان را به لب می رساند، دلمان می خواهد هر چیزی را بدهیم تا فقط لحظه ای آرامش داشته باشیم!
مدام با خودمان می گوییم:
چرا آرامش نداریم؟
چرا دلشوره و اضطرابمان لحظه به لحظه بیشتر می شود و چرا در این خانه آرامش وجود ندارد؟

و هزاران سوال مشابه این سوالات که باعث میشود هرگز طعم رضایت از تلاشهایمان در زندگی را احساس نکنیم.

شعر آرامش زندگی به ما می گوید: وقت آن رسیده که خودمان را از  افکار و واژه هایی که به دردمان نمی خورد رها کنیم و خودمان را از این بحران خودساخته نجات دهیم! تفکرات پوچ… اگرها…شایدها…. بد و خوب!

این سوالات و این برخورد با واژه ها فقط ما را به پوچی می رسانند و هیچ! همانطور که نگرش مثبت باعث می شود دیدگاه مثبتی به زندگی داشته باشیم و آرام شویم، کارهایی هم هستند که باعث آرامش می شوند.

گاهی اوقات یک جمله‌ی دلگرم کننده کافیست، تا دلمان غرق در آرامش شود و چنان دلگرم شویم که هیچ ترس و هراسی نتواند دلمان را بلرزاند.

یک متن آرامش دهنده و یک شعر با موضوع آرامش : می تواند تمامی هراس ها و افکار منفی را از ذهنمان دور کند و لحظه ای ما را به آرامش برساند.

یکی از کارهای مهمی که افراد موفق و جسور در بیشتر مواقع انجام می دهند، اینست که ذهنشان را در مواقعی که مورد هجوم افکار منفی قرار می گیرد، به چیز دیگری هدایت می کنند و مسیر فکری خود را تغییر می دهند.

اگر به دنبال ارامش هستید باید بتوانید خودتان را مهار کنید، افکارتان را مدیریت کنید و با روش هایی مناسب به ارامش برسید و ذهنتان را پاک کنید.

یاد بگیرید که گاه مسائل را رها سازید:
بدین معنا که به هر مسئله‌ای دائماً گره نخورید. وقتی همیشه و همه جا در فکر مسائل خود هستید و به مرور آنها می‌پردازید، در واقع همیشه بار اضافه‌ای را با خود حمل می‌کنید که این خود سبب ایجاد اضطراب و استرس در شما می‌گردد. بیاموزید که با یک ذهن رها و آزاد زندگی کنید. این امر به شما کمک می‌کند که با هر محرک کوچک و یا مانع جزئی آشفته نشوید.

کارهایی که در طول روز انجام می دهیم از اهمیت بسزایی برخوردار هستند :
و می توانند در ما احساس خوب و بد ایجاد کنند. فرق بین افراد شاد و معمولی در اینست که افراد شاد مدام کارهایی را انجام می دهند که آنها را سر ذوق می آورد و احساس خوب در آنها ایجاد می کنند.

آنها به استرس و اضطراب مجال خودنمایی نمی دهند و خودشان را با کارهایی سرگرم می کنند که ذهنشان آرام می کند. در خیلی از مواقع استرس و اضطراب شب ها به سراغمان می آید و ترس ها دورمان را حصار می کنند.

در چنین زمانی می توانید خودتان را با خواندن داستان های تخیلی سرگرم کنید یا شعرهای ارامش دهنده بخوانید و ذهنتان را از نگرانی ها و استرس ها دور کنید. خواندن شعر در مورد آرامش کمک می کند تا خشم و اضطراب ها از ذهنتان دور شوند و ساعاتی را با خودتان خلوت کنید.

نوشتن خاطرات روزانه هم یکی از کارهای ارامش دهنده است، که می توانید زمانی از شب را به اینکار اختصاص دهید و تمامی اتفاقاتی که در طول روز برایتان رخ داده را یادداشت کنید.

بنابراین می توانید لیستی از کارهایی که به آنها علاقه دارید را تهیه کنید و با انجام آنها احساس بهتری داشته باشید.

 در زمان حال زندگی کنید:

در زمان حال زندگی کردن به این معنا نیست که آینده را رها کنیم، بلکه معنای آن این است که نگران آینده نباشیم بلکه برای آینده فکر کنیم و برنامه ­ریزی کنیم و مهمانی را در لحظه ابدی اکنون برگزار کنیم و گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کنیم.

بی انصافیست فقط زندگی را در چالش ها و مشکلاتش خلاصه کنیم. همانقدری که روزهای تلخ زندگی روحمان را جویده است، روزهای شیرینش هم باعش شادی و ارامش ما شده است و باید قدردان این روزهایمان باشیم!

اینکه فقط به دغدغه ها فکر کنیم و خودمان را ناراحت کنیم فایده ای ندارد و چیزی جز ناراحتی و نا امیدی برایمان نخواهد داشت. ما باید از روزهای زندگی لذت ببریم. باید تجربه های فراوانی بیاموزیم و از روزمرگی و روزهای کسل کننده دور شویم!

باید بتوانیم روزهایی توام با شادی برای خودمان بسازیم و از روزهایمان لذت ببریم. خودتان را در نداشته هایتان غرق نکنید و بدون نگرانی روزهای لذت بخشی را برای خودتان بسازید.

به چیزهایی که نباید اهمیت بدهید:

  • حرفهای دیگران و قضاوت هایشان
  • نداشته هایتان
  • روزهای کسل کننده
  • افکار منفی
  • استرس و اضطراب

نسبت به انتظارات و برنامه‌ریزی‌های خود، واقع بین و منطقی باشید:
توانائی‌های خود را در موقعیت‌های خاص بشناسید و نسبت به عدم توانائی‌ها و ضعف‌های خود واقع بین باشید. هر چقدر نگرش شما نسبت به مسائل زندگی منطقی‌تر باشد، به آرامش بیشتری دست خواهید یافت.

ادامه این مطلب جذاب بزودی در همین وبسایت 🙂

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

[mailpoet_form id="1"]

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۴۳

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *